Kraków

Polska jeszcze do niedawna nie była krajem do którego tłumnie zjeżdżali  by się turyści. Jednak sytuacja zmienia się na lepsze. Obecnie dzięki organizowaniu przez nasz kraj mistrzostw Europy w piłce nożnej oczy wielu państw zwrócone są właśnie na nasz kraj. Dlatego też miasta goszczące piłkarzy starają się na jak najwyższym poziomie zapewnić tym osobom jak i turystom wspaniały wypoczynek oraz czas wolny. Jednak nie tylko takie miasta chcą się wypromować podczas trwania Euro. Przykładem takiego miasta jest Kraków, który choć nie gości żadnych piłkarzy to jednak postarał się by i on uczestniczył w takim wielkim wydarzeniu. Kraków tak zadbał o swą promocję, że i tam dużo turystów zarezerwowało pokoje na swój pobyt w Polsce. Miasto na ten czas wzbogaciło swą bazę noclegową o dodatkowe pokoje o rożnych standardach. Postawały noclegi o nazwie hotele, które do niedawna nie były jeszcze znane w naszym kraju.

Hotele specjalizują się w krótko okresowych noclegach gdzie wynajmuję się łóżka  nie ja standardowo pokoi. Jedną z takich form noclegu oferuje krakowski hostel o nazwie. Brama. Mieści się on w zabytkowej kamienicy tuż przy bramie Floriańskiej. Oferuje on przytulne pokoje gdzie znajduje się nawet do 6 łóżek, które można wynająć. Hostel zaprasza on nie tylko młodych podróżników ale i wycieczki szkolne jak również całe rodziny. Noclegi tego typu oferuje także krakowski hostel o nazwie Atlantis, który mieści się na Rynku . Widok z okien rozciąga się na Wawel. Dzięki temu  goście mogą podziwiać piękno miasta już z pokoju.  Taka forma  noclegu staje się coraz bardziej popularna. Turyści chcąc zaoszczędzić pieniądze wybierają hotele w Krakowie , którego cena kosztuje już od 20 zł. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na więcej przyjemności jakie daje to przepiękne miasto. Turyści przyjeżdżających do Krakowa nie tylko podczas trwania Euro na pewno będą zadowoleni z tego co zastana w tym miesicie charakteryzującym się wieloletnią tradycja. Jest tam wiele miejsc do zwiedzania, które kryją w sobie przedziwne historie. Kraków i jego mieszkańcy są bardzo specyficzni ale przyjaźni i pomocni. Dlatego też chętnie wskażą drogę każdemu turyście. Miasto te łączy umiejętnie ze sobą dawną i nie zawsze radosną historię z nowoczesnością , która pozwala mu się tak prężnie rozwijać. Dzięki temu miasto to przyciąga turystów jak i młode osoby z całego świata by podjąć naukę jednej z znanej i cenionej szkole krakowskiej.

Leave a ReplyTekst

    Podróże samolotami to obecnie jedna z najpopularniejszych metod na przemieszczanie się nie tylko po świecie ale i na krótkich odcinkach. Wynika to oczywiście z faktu że bilety na samoloty są bardzo tanie i właściwie z perspektywy powiedzmy Wrocławia można taniej dolecieć do Paryża niż dojechać pociągiem do Warszawy. To wszystko sprawia że Polacy coraz chętniej sięgają po taki sposób transportu. Dzięki rozwojowi tanich lotów również coraz większą popularność zdobywają połączenia krajowe, nie powinno to nikogo dziwić. Jeżeli podróż do Warszawy z Wrocławia trwa pociągiem około 6-7 godzin a samochodem nie wiele krócej to nic dziwnego że wiele osób wybiera jako środek transportu samolot, który na miejscu jest po 45 minutach a do tego nie jesteśmy zmęczeni. No i co najważniejsze taka podróż wcale nie będzie znacznie droższa od jazdy pociągiem czy samochodem. Mowa tutaj oczywiście o osobie podróżującej samodzielnie, w przypadku rodziny czy jazdy samochodem ze znajomymi to jednak koszt podróży będzie znacznie niższy. Warto również wiedzieć, że zazwyczaj lotniska są położone poza centrum miasta więc w przypadku jeżeli mamy do załatwienia kilka spraw to możemy mieć problemy z komunikacją lub wydać fortunę na taksówki. Tutaj akurat powoli alternatywą stają się szybkie koleje, których głównym zadaniem jest oprócz tego że jeżdżą bardzo szybko i po odliczeniu czasu potrzebnego na odprawy na lotniskach częstokroć wychodzi nawet szybszy czas podróży to jeszcze mają tą zaletę że dojeżdżają do samego centrum danego miasta. . Tak więc środek lokomocji powinniśmy wybierać na podstawie tego gdzie chcemy się dostać, ile chcemy zapłacić i co jest dla nas ważniejsze czy komfort podróży czy być może łatwość poruszania się na miejscu lub koszty biletów. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Ja osobiście jestem wielkim fanem tanich linii lotniczych jeżeli chodzi o zwiedzanie Europy, dzięki temu za kilkaset złotych można z żoną odwiedzić najpiękniejsze miasta starego kontynentu.