Kraków aquarium

Warto od najmłodszych lat wpajać naszemu dziecku miłość do przyrody. Służyć temu mogą między innymi w deszczowe dni seanse filmów przyrodniczych. Młodsze dziecko będzie mogło zobaczyć jak wyglądają zwierzęta i może nauczyć się je rozpoznawać, a starszak może zacząć obserwować zależności jakie występują w przyrodzie. Jeśli szukamy atrakcji na piękny wakacyjny, lub weekendowy dzień to świetnym rozwiązaniem może być wizyta w ogrodzie zoologicznym, botanicznym, lub oceanarium. Za granicą oceanaria zyskały niesamowitą sławę i są bardzo często wybieraną atrakcją – nie tylko przez rodziny z dziećmi. Różnokolorowe ryby, płaszczki, żółwie wodne, meduzy to tylko nieliczne ze stworzeń, jakie możemy podziwiać w oceanarium. Wszystkie one umieszczone są w odpowiednich dla nich warunkach, tak, że można je z powodzeniem obserwować. Ważne jest, aby w oceanarium, tak jak w ogrodzie zoologicznym zachowywać się odpowiednio i nie straszyć zwierząt. Mogą one wydawać się spokojne i nic nie rozumiejące, ale starajmy się nie zapewniać im nieprzyjemnych bodźców, które mogłyby je zestresować. To w końcu żywe stworzenia.

Losy krakowskiego Aquarium

W stolicy Małopolski prywatne oceanarium funkcjonowało tylko kilka lat. Aquarium Kraków było umieszczone w części muzeum należącego do Polskiej Akademii Nauk. Było ono jednak całkiem niezależne. Jednak w roku 2012 zostało zamknięte, a organizmy, które można było w nim oglądać przeniesiono do innych tego typu miejsc. Wielka szkoda, bo miejsce to było niepowtarzalną i bardzo interesującą atrakcją dla każdego. Osoby w każdym wieku odwiedzające oceanarium Kraków mogły skorzystać z usług przewodnika, aby jak najwięcej wynieść z obserwacji niesamowitego świata zwierząt i roślin wodnych.

Kraków aquarium, miejscem dla całej rodziny

W niedzielne popołudnie warto spędzać czas razem z dzieckiem. Dla większości rodziców to jedyny czas podczas całego tygodnia, kiedy mogą bez wyrzutów sumienia porzucić wszystko i zająć się swoją pociechą. To bardzo ważne dla rozwoju młodego człowieka, ponieważ rodzice są dla niego najważniejszymi osobami. Jednak wizyta w aquarium Krakow to również dobry pomysł na randkę. Jeśli tylko obie strony interesuje przyroda, albo chcą spróbować czego nowego to jest to dobre rozwiązanie. Oceanarium bowiem to miejsce, gdzie można porozmawiać na ambitne tematy, poznać zdanie drugiej osoby na temat ewolucji i naszego pochodzenia. Wszyscy bowiem wywodzimy się od organizmów wodnych.

Oceanarium Krakow – alternatywy

Na czas zawieszenia działalności oceanarium w Krakowie warto odwiedzać inne miejsca tego typu. Ogród zoologiczny i botaniczny są miejscami, które bardzo dobrze mogą zrekompensować brak oceanarium Kraków. Znajdziemy tam mnóstwo organizmów lądowych, które również są bardzo pasjonująco opisywane przez przewodników. Wizyta w zoo jest wycieczką obowiązkową dla każdego dziecka. Zobaczenie na żywo zwierząt, które młody człowiek widział tylko w telewizji, albo narysowane w kreskówkach, bywa niezwykle fascynujące.

Leave a ReplyTekst

    Podróże samolotami to obecnie jedna z najpopularniejszych metod na przemieszczanie się nie tylko po świecie ale i na krótkich odcinkach. Wynika to oczywiście z faktu że bilety na samoloty są bardzo tanie i właściwie z perspektywy powiedzmy Wrocławia można taniej dolecieć do Paryża niż dojechać pociągiem do Warszawy. To wszystko sprawia że Polacy coraz chętniej sięgają po taki sposób transportu. Dzięki rozwojowi tanich lotów również coraz większą popularność zdobywają połączenia krajowe, nie powinno to nikogo dziwić. Jeżeli podróż do Warszawy z Wrocławia trwa pociągiem około 6-7 godzin a samochodem nie wiele krócej to nic dziwnego że wiele osób wybiera jako środek transportu samolot, który na miejscu jest po 45 minutach a do tego nie jesteśmy zmęczeni. No i co najważniejsze taka podróż wcale nie będzie znacznie droższa od jazdy pociągiem czy samochodem. Mowa tutaj oczywiście o osobie podróżującej samodzielnie, w przypadku rodziny czy jazdy samochodem ze znajomymi to jednak koszt podróży będzie znacznie niższy. Warto również wiedzieć, że zazwyczaj lotniska są położone poza centrum miasta więc w przypadku jeżeli mamy do załatwienia kilka spraw to możemy mieć problemy z komunikacją lub wydać fortunę na taksówki. Tutaj akurat powoli alternatywą stają się szybkie koleje, których głównym zadaniem jest oprócz tego że jeżdżą bardzo szybko i po odliczeniu czasu potrzebnego na odprawy na lotniskach częstokroć wychodzi nawet szybszy czas podróży to jeszcze mają tą zaletę że dojeżdżają do samego centrum danego miasta. . Tak więc środek lokomocji powinniśmy wybierać na podstawie tego gdzie chcemy się dostać, ile chcemy zapłacić i co jest dla nas ważniejsze czy komfort podróży czy być może łatwość poruszania się na miejscu lub koszty biletów. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Ja osobiście jestem wielkim fanem tanich linii lotniczych jeżeli chodzi o zwiedzanie Europy, dzięki temu za kilkaset złotych można z żoną odwiedzić najpiękniejsze miasta starego kontynentu.