Zakopane

Dla wielu z nas naszą zimową stolica jest Zakopane. I tam co roku w zimę zjeżdża się duża rzesza turystów także  z poza naszego kraju. Zakopane od dawna przyciągało swym niecodziennym klimatem. Piękne widoki i smaczne regionalne jedzenie dla wielu z nas to atut tego  miejsca. Również i stoki do zjeżdżania pod względem standardów nie odbiegają od tych znajdujących się w innych częściach świata. Zakopane jest atrakcyjne zarówno dla młodych ludzi jaki dla rodzin czy starszych osób. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i przeżyje czas wolny tam jak najlepiej. Także pod względem bazy noclegowej Zakopane staje na najwyższym poziomie. Każdy po wyjeździe w góry oczekuje czegoś innego. Dlatego też noclegi w Zakopanem są różnorodne i spełniają oczekiwania każdego turysty. Nocleg zakopane można spędzić w  domu gościnnym U Chyca. Mieści się on blisko słynnych Krupówek. Jednak oddalony jest on od zgiełku i hałasu. Do wyboru są pokoje 1,2i 3 osobowe. Goście mogą korzystać z grilla jeżeli jest ciepło na dworze. Zakopane noclegi oferuje także w Willi Wisienka.

Widok z okien jest przepiękny. Rozciąga się na skocznie narciarską Wielka krokiew oraz na Giewont. Dzięki temu goście zaraz po przebudzeniu widzą krajobraz Zakopanego. Ze względu na duże zainteresowanie tym apartamentem te noclegi w Zakopanem trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem czasowym. Willa ta zapewnia pokoje przytulnie urządzone z pełnym wyposażeniem. Do centrum miasta jest bardzo blisko po ok. 12 minut spacerkiem. Hotele te dają komfort i wypoczynek co całym męczącym ale pełnym wrażeń dniu spędzonym na stoku czy zwiedzając wszelkie zakamarki tego urokliwego miasta. Wiele z takich baz noclegowych dla swych gości organizuje atrakcje, które jeszcze bardziej umilą im czas spędzony właśnie tam. Do takich atrakcji należą kuligi organizowane nocą czy też spotkania z baca i nauka wypieku tradycyjnego oscypka. Wszystko to powoduje, że do zimowej stolicy Polski co roku przyjeżdża coraz większa grupa turystów z całego świata. Każdy chwali sobie tamtejszą gościnne ale też porywczy charakter górali. Którzy nie raz zaskoczą nie jednego podróżnego. Ceny noclegów i pobytu w Zakopanym nie są tanie ale porównując z zagranicznymi nadmorskimi kurortami nadal są dużo niższe. A atrakcje jakie można znaleźć w słynnym Zakopcu nie są wcale gorsze niż te w włoskich Alpach. Dlatego tez nasz polskie góry są znane i podziwianie na całym świecie.

Leave a ReplyTekst

    Podróże samolotami to obecnie jedna z najpopularniejszych metod na przemieszczanie się nie tylko po świecie ale i na krótkich odcinkach. Wynika to oczywiście z faktu że bilety na samoloty są bardzo tanie i właściwie z perspektywy powiedzmy Wrocławia można taniej dolecieć do Paryża niż dojechać pociągiem do Warszawy. To wszystko sprawia że Polacy coraz chętniej sięgają po taki sposób transportu. Dzięki rozwojowi tanich lotów również coraz większą popularność zdobywają połączenia krajowe, nie powinno to nikogo dziwić. Jeżeli podróż do Warszawy z Wrocławia trwa pociągiem około 6-7 godzin a samochodem nie wiele krócej to nic dziwnego że wiele osób wybiera jako środek transportu samolot, który na miejscu jest po 45 minutach a do tego nie jesteśmy zmęczeni. No i co najważniejsze taka podróż wcale nie będzie znacznie droższa od jazdy pociągiem czy samochodem. Mowa tutaj oczywiście o osobie podróżującej samodzielnie, w przypadku rodziny czy jazdy samochodem ze znajomymi to jednak koszt podróży będzie znacznie niższy. Warto również wiedzieć, że zazwyczaj lotniska są położone poza centrum miasta więc w przypadku jeżeli mamy do załatwienia kilka spraw to możemy mieć problemy z komunikacją lub wydać fortunę na taksówki. Tutaj akurat powoli alternatywą stają się szybkie koleje, których głównym zadaniem jest oprócz tego że jeżdżą bardzo szybko i po odliczeniu czasu potrzebnego na odprawy na lotniskach częstokroć wychodzi nawet szybszy czas podróży to jeszcze mają tą zaletę że dojeżdżają do samego centrum danego miasta. . Tak więc środek lokomocji powinniśmy wybierać na podstawie tego gdzie chcemy się dostać, ile chcemy zapłacić i co jest dla nas ważniejsze czy komfort podróży czy być może łatwość poruszania się na miejscu lub koszty biletów. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Ja osobiście jestem wielkim fanem tanich linii lotniczych jeżeli chodzi o zwiedzanie Europy, dzięki temu za kilkaset złotych można z żoną odwiedzić najpiękniejsze miasta starego kontynentu.